Wioska indiańska w Zalasowej

Niespełna 20 km od Tarnowa, w miejscowości Zalasowa znajduje się miejsce, które przyciąga rzesze dzieci i ich rodziców, rządnych dziecięcych przygód. Odwiedzając to miejsce trafia się wprost do wioski indiańskiej zwanej Fort Wapiti, która jest muzeum, a dokładniej skansenem tradycji oraz kultury Indian Ameryki Północnej.

Na zwiedzających czeka szereg atrakcji. Możliwość spędzenia kilku chwil w indiańskim domu, czyli tipi, jak również obejrzenie z bliska ubiorów indiańskich, sprzętów codziennego użytku, czy też broni służącej do polowań, maczug, łuków, czy tomahawków.

Odwiedziny w wiosce indiańskiej to nie tylko zwiedzanie, ale również czynny udział w poszczególnych czynnościach, czyli próby strzelania z łuku, rzucanie włócznią, czy też tradycyjny bieg z przeszkodami, typowo w stylu indiańskim. Smacznym zakończeniem dnia w wiosce indiańskiej jest ognisko z kiełbaskami.

Dzieci zapraszane są na malowanie twarzy oraz mają możliwość uczestniczyć w nauce indiańskich zwyczajów, czy rytualnego indiańskiego tańca.

Choć istnieje możliwość wyprawy do wioski na własną rękę, znacznie lepiej uczestniczyć w zorganizowanej wyprawie, gdyż można wówczas liczyć na większą ofertę atrakcji. Osoby prywatne często dołączane są do większej grupy zwiedzających.

Zanim wybierzemy się na wyprawę do wioski, warto zorientować się, czy danego dnia przyjmowane są niezorganizowane wycieczki. Wioska otwarta jest jedynie w sezonie letnim.

Autor