Tanie noclegi

​Wraz z wprowadzeniem tanich lotów zaczęliśmy znacznie więcej podróżować po Europie. Bez wątpienia rozrost tego typu turystyki, często nastawionej na weekendowe wyjazdy doprowadził do tego, że inne branże turystyczne również musiały zmienić swą strategię, w związku z czym i one wprowadziły znacznie niższe, promocyjne ceny.

Od czasu wprowadzenia do naszego kraju tanich linii lotniczych zaczęliśmy korzystać z hotelów i hostelów za granicą. Ich właściciele również postawili na niższe ceny, co przyciągnęło do nich więcej klientów. Hitem okazały się właśnie hostele, czyli miejsca noclegowe, zazwyczaj przeznaczone dla dużej grupy osób. Ideą hostelów jest po prostu nocleg bez większych udogodnień. Dlatego zdarzają się i hale, w których mieści się kilkudziesięciu gości. Hostele posiadają wspólne łazienki, kuchnię oraz jadalnie. W wielu przypadkach można w nich znaleźć nocleg za kilkanaście złotych!

Oprócz hosteli coraz częściej i hotele oferują bardzo promocyjne ceny. Na portalach sprzedających specjalne kupony zniżkowe można kupić tanie noclegi lub specjalne kupony zniżkowe, które można wykorzystać w wielu światowych hotelach. Często wiele pensjonatów, prywatnych kwater oferuje kupony na bardzo korzystne ceny noclegów.

Jeśli jednak zależy nam na całkowicie darmowym noclegu, to powinniśmy zarejestrować się na portalu Couchsurfing. Jest to miejsce, za pośrednictwem którego możemy szukać bezpłatnego noclegu u kogoś w mieszkaniu. Co najważniejsze samemu nie jesteśmy zobligowani do przenocowania kogoś u siebie, gdyż możemy gości oprowadzić po naszym mieście, pójść z nimi na kawę lub drinka.

Autor