Karpacki Szlak Rowerowy

Karpacki Szlak Rowerowy został otwarty w 2009 roku, a mierzy 600 km.

Są to różnego rodzaju trasy rowerowe, przy czym główna trasa liczy 133 km. Jest to wyjątkowo atrakcyjny szlak, gdyż opiera się na historycznym odcinku handlowym, który prowadził z Węgier do Wieliczki oraz Krakowa. Jest to trasa dość łatwa, zatem doskonała forma relaksu dla całej rodziny.

Zwiedzanie Małopolski z perspektywy roweru daje możliwość poznania okolicy, ludzi, zwyczajów i kultury w znacznie lepszym stopniu, aniżeli podczas wycieczki samochodowej, czy też autokarowej. Jadąc rowerem, możemy być blisko wszystkiego co nas zainteresuje, zaciekawi.

Szlak ma jedno stałe oznakowanie. Nie zmienia się jego wygląd przy okazji zmiany gminy, czy miasta. Mamy zatem możliwość jednej ciągłej podróży, ale przez wiele ciekawych miejsc.

Na trasie szlaku znajduje się aż 60 dokładnie opisanych tablic informacyjnych. Są one umiejscowione w widocznych i łatwych do odnalezienia dla turystów miejscach.

Na potrzeby Szlaku Rowerowego stworzono siedem profesjonalnych map, które bardzo dokładnie opisują trasę szlaku oraz lokalne atrakcje, które warto zwiedzić podczas wyprawy rowerowej.

Jako, że w Małopolsce organizowanych jest wiele regionalnych festiwali, jarmarków, festynów, istnieje duże prawdopodobieństwo uczestniczenia w którymś z nich. Na trasie znajduje się wiele zajazdów, karcz, które serwują lokalne potrawy. Można w nich również odpocząć, wynająć pokój na noc, czy po prostu zostać na dłuższy pobyt.

Autor