Kąpielisko Jurków

Jest to najbardziej znane kąpielisko w okolicy. Zapewne dlatego, że jest wyjątkowo zadbane, a prywatny właściciel dba o porządek oraz zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa na kąpielisku.

Kąpielisko znajduje się koło Czchowa, a powstało w miejscu żwirowego wyrobiska. Sam zbiornik wodny jest naprawdę dużych rozmiarów, ale ze względu na sporą głębokość, wielkość powierzchni przeznaczonej do pływania jest niewielka. W rekompensacie dostajemy natomiast możliwość popływania na rowerach wodnych. Wówczas można pływać po całej objętości kąpieliska.

Dla prawdziwych wielbicieli tego właśnie kąpieliska postawionych zostało kilka domków, które można wynająć i spędzić wakacje tuż nad plażą.

Plaża jest wyjątkowo zadbana i odbiega standardem od większości polskich plaż, stąd takie nią zainteresowanie nie tylko wśród miejscowych, ale również przyjezdnych wczasowiczów.

Chwile spędzone na kąpielisku można umilić sobie na klasycznym pomoście lub w jednej z plażowych knajpek, w której serwowane są smaczne posiłki i napoje chłodzące. Właściciel dba nie tylko o czystość, dobrą atmosferę, ale również stara się wciąż rozwijać kąpielisko, dodawać nowe atrakcje, które przyciągną turystów. Stąd właśnie porównanie do Chorwacji, która nadal jest wakacyjnym rajem dla większości Polaków.

Minusem jest przewrotnie duże zainteresowanie kąpieliskiem, dlatego też w weekend trudno oczekiwać spokoju podczas odpoczynku na kąpielisku.

Autor