Hotele

Hotele stanowią obecnie jeden z ważniejszych wyznaczników naszej podróży. O ile do pewnego momentu były jedynie miejscami, gdzie spędzaliśmy noc po całym dniu zwiedzania, czy innej formy spędzania urlopy, o tyle na chwilę obecną pełnią o wiele więcej funkcji.

Na całym świecie powstają więc budynki przypominające prawdziwe dzieła sztuki, oferujące nam różnego rodzaju dogodności. Zadziwiają swoją architekturą, aranżacją wnętrz, funkcjonalnością, ale też...ceną! Przykładem może być tutaj chociażby słynny hotel lodowy znajdujący się w Szwecji. Sam pomysł jego stworzenia zdaje się niebywały, nie mówiąc już o rezultacie, jaki osiągnięto. To z pewnością miejsce, kojarzące się w głównej mierze z niesamowitą atrakcją dla turystów, nie zaś wygodnym miejscem noclegowym, na które może sobie pozwolić każdy z nas.

Zupełnym przeciwieństwem takich luksusowych i dostarczających ogromu wrażeń hoteli, są nietypowe miejsca noclegowe, które oferując wręcz nieco spartańskie warunki. Coraz częściej spotkamy się bowiem z ofertą dotyczącą na przykład noclegu na drzewie. W naszym kraju nieco oryginalnym rozwiązaniem zdaje się nocleg w kopalni soli.

Najdroższe światowe hotele wyróżniają się przede wszystkim ciekawym położeniem, bogactwem wnętrz i niezwykle luksusową ofertą dla gości. Takie hotele znajdują się między innymi w Dubaju, w Sharm El Sheikh, czy w Genewie. W Polsce najdroższym hotelem jest Le Regina, znajdująca się w Warszawie. O ile nie każdy z nas może pozwolić sobie na nocleg w najdroższych i najbardziej luksusowych hotelach świata, o tyle nadal istnieje potrzeba ich budowania. Prześcigają się między sobą swoją oryginalnością, przepychem, czy bogactwem udogodnień, usiłując ściągnąć do siebie najbogatszych i ceniących sobie luksus wczasowiczów.

Autor