Hotel trzygwiazdkowy

​Hotel, który posiada trzy gwiazdki jest hotelem średniej klasy turystycznej. Pobyt w tego typu obiekcie jest już droższy, aniżeli w hotelu dwugwiazdkowym. Pokoje posiadają TV, łazienkę z toaletą, telefon i oczywiście łóżko, szafę, szafkę, lampkę, jak również stół lub biurko z krzesłem. Wiele hoteli tej klasy oferuje pokoje z klimatyzacją. Pomieszczenia są znacznie większe. Obowiązkowa, w przypadku wyższych budynków, jest winda.

Obsługa podróżnych jest na wyższym poziomie, obowiązuje jednakowy ubiór pracowników. Obsługa zna języki obce.

Pościel oraz ręczniki są zmieniane każdego dnia na życzenie klienta. Dodatkowo codziennie sprzątane są pokoje hotelowe oraz uzupełniane mydło, ręczniki papierowe, papier toaletowy.

Menu oferowane przez hotel trzygwiazdkowy jest bogatsze, dostępne do późnych godzin nocnych. Funkcjonuje również bar, a śniadania wliczone są w cenę pokojów.

Hotel o tym standardzie posiada często własną pralnię oraz obszerny hol, w którym można przyjmować gości lub samemu posiedzieć, poczytać prasę, obejrzeć TV.

Hotel trzygwiazdkowy musi być dobrze oświetlony, a droga widoczna i utwardzona. Wskazane, aby parking był obszerny i strzeżony oraz posiadał miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Hotele tej klasy posiadają sprzęt, który można wypożyczyć, np leżaki, kajaki, materace, parawany, wędki.

Część hoteli trzygwiazdkowych posiada sale konferencyjne, siłownię.

Ważna jest lokalizacja, czyli dobre skomunikowanie z miastem. W pobliżu powinien być przystanek autobusowy, postój taksówek.

Autor