Hotel dwugwiazdkowy

​Hotele dwugwiazdkowe są najczęściej poszukiwane przez podróżnych, którzy nie dysponują większą sumą pieniędzy, a chcą spędzić czas w obiekcie o odpowiednim standardzie. Tego typu hoteli najbardziej brakuje, ponieważ jest to standard nadal dość niski, odbiegający od trzech gwiazdek, zatem o pozycji mniej znaczącej w hierarchii hoteli, a zarazem ciut lepszy, aniżeli najsłabsza jedna gwiazdka.

Z punktu widzenia podróżnego jest to obiekt w sam raz, ponieważ za niewielką opłatą, dostaje wszelkie potrzebne usługi. Natomiast właściciele niechętnie otwierają hotele trzygwiazdkowe, gdyż ich pozycja jest najmniej stabilna.

Hotel dwugwiazdkowy ma obowiązek zapewnić łóżko, stolik, szafę, szafkę nocną, lampkę, standardem jest łazienka z toaletą oraz radio i telewizor, jak również telefon. Jeśli nie ma go w pokoju, musi być na korytarzu.

Wymiary pokoi są nieznacznie większe, aniżeli w przypadku jednogwiazdkowych, zazwyczaj jest to 9 metrów.

Kuchnia jest na średnim poziomie, i często w cenę pobytu wliczone jest śniadanie.

Obiekt musi być dobrze oświetlony oraz posiadać parking przy budynku lub garaż. Droga musi być dobrze oznaczona i utwardzona.

W całym budynku musi być sprawna wentylacja.

Większe są wymagania wobec pracowników, muszą być lepiej wykształceni, znać języki obce. Obowiązuje również jednakowy strój dla wszystkich pracowników hotelu. Jest ich zazwyczaj więcej, aniżeli w przypadku ilości pracowników hotelu jednogwiazdkowego.

Można też liczyć na lepszą, zorientowaną na podróżnego opiekę.

Autor